سابقه همکاری با خوانندگان مطرحی چون بابک جهانبخش، مازیار فلاحی و گروه سون را دارد، دو سالی می شود که رهبر ارکستر محمد علیزاده است.
امیرحسین اویسی؛ نوازنده و تنظیم کننده مطرح موسیقی که همه ما خاطرات زیادی با تنظیم ها و نوازندگی هایش در آثار خوانندگان مختلف داریم دیروز مهمان آوای پاپ بود و به سوالات خبرنگار ما پاسخ داد.
شما را به مطالعه متن این مصاحبه دعوت می کنیم.
لطفا کمی از خودتان وکارهای در حال انجامتان بگویید؟

من “امیرحسین اویسی” ٣١ ساله هستم و کارم را تقریبا از سال ٨٠ به صورت حرفه ای و در حوزه های آهنگسازی، اجرای کنسرت های مختلف و خوانندگی شروع کردم؛ بیشتر فعالیتم در زمینه های اجرای زنده بوده است و دوره ی کوتاهی هم به تدریس مشغول بودم.
شما بیشتر خودتان را در چه حرفه ای قدرتمندتر می دانید؟

این را خودم نمی توانم بگویم، سعی می کنم در تمام زمینه ها فعالیت خود را به بهترین شکل انجام دهم، اما بهترین را مردم باید بگویند.
نظرتان راجع به لغو کنسرت های اخیر چیست؟

 من مسئولیت خود را دنبال می کنم و سعی می کنم دخالت نکنم.
کار با محمد علیزاده را چطور می بینید؟

محمد علیزاده خواننده توانمندی است و چهارچوب های خوانندگی را به خوبی می داند و جدا از اینها هوش بسیار بالایی دارد، ترکیب درست و احساسی خواندن را میداند و خودش و گروه کنسرتش برای عالی بودن کارشان تلاش بیشتری می کنند؛ به نظر من اینها دال بر موفقیتش است.
کار با آلبوم حالم خوبه بابک جهانبخش را چطور ارزیابی می کنید؟

کار را دوست داشتم و با کسانی که صحبت کردم این آلبوم از بازخورد خوبی برخوردار شد. انتخاب مهره ها در ساخت این آلبوم دقیق بود و خود بابک هم با هوش بالایی توانست در انتخاب ملودیهایش تغییرات خوبی ایجاد کند؛ در کل از کار راضی بودم.
تفاوت کار این آلبوم با توجه به نقد از تکرار سبکها در آلبومهای قبلی، را چه می دانید؟

با توجه به نشستهایی که با تیم آهنگسازی بابک داشتیم به این نتیجه رسیدیم از لحاظ تنظیمی بابک جهانبخش چیزی کم نمی گذارد، در بخش ملودی هم دوست داشت در چهارچوب خودش حرکت کند اما در این آلبوم با همکاری، این تکرار به وجود نیامد و با توجه به تیم کاری خلاقش این ضعف برطرف شد.
نظر شخصی خودتان راجع به این دو خواننده چیست؟

من با محمد علیزاده و بابک جهانبخش دوست نزدیک هستم و جدا از فضای کاری صمیمیت بسیاری بین ماست، چون برایم مهم است با کسانی که کار می کنم ارتباط حسی خوبی داشته باشم. هردوی این خواننده ها جز بهترین ها هستند و دلیل موفقیتشان را قلبهای بزرگ و پاکشان و دوری کردن از حاشیه می دانم. ما خواننده های زیادی داشتیم که یک شبه خواننده شدند و خیلی زود جایگاهشان را از دست داده اند ، برای بودن در جایگاه بزرگ انسانها نیز باید به همان اندازه بزرگ باشند.
آیا رقابت بین محمد علیزاده و بابک جهانبخش با توجه به محبوبیت زیادشان و تعدد در اجرای کنسرت ها باعث شده در کار با آنها با مشکل برخورد کنید؟

نه، هیچوقت. یکی ازبزرگترین حسن های دو دوست من این بوده است که هیچوقت برای هم بد نخواستند و همیشه رفیق بودند .این را من از نزدیک دیده ام. من هیچوقت حسادتی بین آن ها ندیدم و هردو در کارشان عالی هستند.
جدیدترین کار امیرحسین اویسی برای مخاطبانشان چیست؟

من شش، هفت سال است در حوزه خوانندگی مشغولم، اگرچه اولویت اولم خوانندگی نبوده است، جدیدترین فعالیتم به زودی و احتمالا با نام”یه لطفی کن “با ملودی ،تنظیم و موزیک خودم و با ترانه ای از حمیدرضا نصراللهی منتشر خواهد شد.
از همکاری های جدیدتان با خواننده های دیگر برای ما بگویید.

 در حال حاضر مشغول کار بر روی قطعه ای از آلبوم در حال انتشار محمد علیزاده هستم.
علت طولانی شدن پخش آلبوم محمد علیزاده چیست؟

بزرگترین دلیلش را درگیری تیم برای اجرای زنده و حساسیت خاص محمد برای بهترین بودن ترانه ها و ملودی های قطعه های این آلبوم می دانم. قراری که محمد علیزاده با تیم سازنده ی این آلبوم گذاشته اند این بوده که آلبوم اول به یه سطح کیفی ایده آل برسد و بعد پخش شود ، اما مخاطبان منتظر پخش این آلبوم باشند. این آلبوم زیاد با آلبوم های قبلی محمد از نظر سبک کاری فرقی ندارد، اما سعی کردیم کار را مدرن تر و به روزتر تهیه کنیم.
با توجه به اینکه شما رهبر ارکستر محمد علیزاده هستید، با کدامیک از اعضای کنسرت محمد علیزاده ارتباط بیشتری دارید؟

بسیار سوال خوبی بود. دوست دارم این را رسانه ای کنید. از تک تک اعضای کنسرت تشکر ویژه ای می کنم، چون تمام این بچه ها به سختی و با جدیت در حرفه شان فعالیت می کنند. پا به پای هم زحمت می کشند، تا یک شب خاطره انگیز را برای مردم رقم بزنند. امیدوارم که بهترین بوده باشیم این برای من خوشحال کننده است که مردم استقبال خوبی می کنند و خاطره خوبی برایشان می سازیم.
همین که مردم راضی باشند خستگی را از تن آدم در می کند. از تک تک بچه های ارکستر هم تشکر می کنم، ضمن اینکه صمیمی ترین دوستم اشکان موسوی نوازنده ویالون در این گروه است.
نظرتان راجع به آقای رضا تاج بخش چیست؟

ما باهم همکاریم، اما با هم کار مشترکی نداشتیم. به نظرم یکی از موزیسین های خوب و با اخلاق، همکار خوب و دوست داشتنی من است و ما ضمن این که همکاریم با هم دوست هم هستیم.
علاوه بر بابک جهانبخش و محمد علیزاده با چه خواننده هایی فعالیت هنری داشتید؟

من بیشترین فعالیتم در اجرای صحنه ای بوده است، اما برای “مازیار فلاحی”،” گروه سون”، “مجتبی کبیری” و… در حوزه تنظیم آهنگ و رهبری ارکستر فعالیت داشتم.
فعلا در حوزه خوانندگی در حال تولید تک آهنگ هستید یا آلبوم ؟

 فعلا با توجه به مشغله کاری، در حوضه خوانندگی، تک آهنگ می سازم.
این اسامی را در یک جمله تعریف کنید:

احسان خواجه امیری:
یکی از خواننده های پرطرفدار، دوست داشتنی و توانا و دارای هوش بالا که قابل نفوذ در دل مخاطبانش است.
اشکان موسوی:
یکی از بهترین ویالونیستهای خوب ایران و دوست بسیار صمیمی ام که مانند برادرم است.
محمد علیزاده:
رفیق خوش قلب و کاردرستم و خواننده دوست داشتنی، که مسلما یکی از بهترین ها برایم است.
بابک جهانبخش:
او نیز مثل محمد علیزاده، یکی از بهترین های ایران است که بزرگ شدنش روی اخلاقش تاثیری نگذاشته و بسیار خاکی و فروتن است.
امیرحسین اویسی:
کوچک همه مردم ایران.